A Grade Honour Roll

2016 A Grade Team

2016 A Grade Team


YEAR

A GRADE PREMIERS

REFEREE

TOUCH JUDGE

TOUCH JUDGE
2016 Redfern All Blacks C Wills S Teuma J Pitscheider
2015 Redfern All Blacks S Dalby D Weekes M Peden
2014 Moore Park T Deland Cleveland K Buckland J Butler
2013 Moore Park J Vella J Butler M Rossleigh
2012 Moore Park J Vella D Weekes T Deland Cleveland
2011 Coogee Randwick A Wheeler D Weekes K Irons
2010 Coogee Randwick A Bowden S Guthrie B Davies
2009 Coogee Randwick A Bowden A Bell S Ryan
2008 Coogee Dolphins J O’Brien K Rafferty B Teuma
2007 Coogee Dolphins S Guthrie K Rafferty W Buckland
2006 Moore Park S Guthrie K Rafferty W Buckland
2005 La Perouse D Munro J Higgins S Guthrie
2004 Coogee Dolphins B McHatton A Zapantis S Del Vecchio
2003 Moore Park B McHatton A Zapantis D Sharpe
2002 La Perouse B McHatton S Fielder A Zapantis
2001 La Perouse C McIntosh K Whitbread S Del Vecchio
2000 La Perouse C McIntosh K Whitbread S Del Vecchio
1999 Moore Park G Badger P Gialantzis K Whitbread
1998 Mascot Juniors J Butler P Gialantzis K Rafferty
1997 Moore Park R Sultana P Gialantzis K Rafferty
1996 Coogee Randwick J Resuccia K Whitbread J O’Brien
1995 Marrickville RSL R Sultana R McDonnell K Whitbread
1994 Coogee Randwick R Lawrence K Rafferty P Goadsby
1993 Coogee Randwick P Simpkins G Badger S Guthrie
1992 Coogee Randwick M Bilton K Whitbread D Walker
1991 La Perouse M Bilton K Whitbread P Goadsby
1990 Alexandria Rovers M Bilton G Leal S Mellor
1989 Mascot Juniors M Bilton G Leal P Goadsby
1988 Waterloo R McDonnell M Bilton C Douglas
1987 Redfern All Blacks/Kensington M Bilton M Harcombe R McDonnell
1986 Chelsea R McDonnell P Dalby P Goadsby
1985 Mascot Juniors M Bilton M Latham P Dalby
1984 Mascot Juniors R McDonnell G Herd B Leal
1983 Coogee Randwick R McDonnell S Ousley R Austin
1982 Coogee Randwick C Butler R Austin C Bishop
1981 Zetland L Green S Ousley A McKean
1980 Moore Park G Herd R Austin G Callinan/S Ousley
1979 Maroubra J Reynolds R Austin M Harcombe
1978 Coogee Randwick M Weekes B Corrick R Austin
1977 Moore Park C Leonard B Leal G Herd
1976 Chelsea C Leonard G Callinan W Fisher
1975 Alexandria Rovers C Leonard W Nelson A Windross
1974 Redfern All Blacks W Nelson L Callinan B Byrne
1973 Coogee Randwick W Nelson G Davis B Leal
1972 Zetland L Green W Nelson B Byrne
1971 Moore Park L Green N Langham C Davis
1970 La Perouse/Coogee Randwick L Green G Callinan R Lambert
1969 Alexandria Rovers L Turner M Mackay B Leal
1968 Kensington L Turner N Langham L Green
1967 Sth Sydney Fernleigh A Windross PR Lambert D Braybrook
1966 Kensington R Humphreys A Windross B Savage
1965 Alexandria Rovers P Watson B Savage R Wright
1964 Moore Park/La Perouse C Martin D Pardey J Griffiths
1963 La Perouse C Martin P Sweet N Chesher
1962 Alexandria Rovers G Lane N Chesher J Miller
1961 Moore Park G Lane N Chesher J Griffiths
1960 Kensington
1959 Chelsea
1958 Chelsea A Knight
1957 Sth Sydney Fernleigh
1956 Coogee N Roberts
1955 Mascot Juniors
1954 Alexandria Rovers J Coffee
1953 Mascot Juniors W Sherwood
1952 Mascot Juniors
1951 Alexandria Rovers
1950 Sth Sydney Fernleigh T Robertson R Brock N Roberts
1949 Sth Sydney Fernleigh
1948 Sth Sydney Fernleigh
1947 Botany United A Watson J Bates B Moffatt